head

5 tipů, proč byste měli jíst zelí!

5 tipů, proč byste měli jíst zelí!
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zácpa

Podporuje trávení

Pokud zácpu  znáte lépe než jenom z doslechu, přidejte do svého jídelníčku zelí http://www.supergreens.cz/superpotraviny-produkty/superzeleina-greensymbol/! Konzumujte ho pravidelně, jeho příznivé účinky na trávení se brzy projeví a Vaše střeva si mohou vydechnout. Důležité je však vědět, že u některých lidí může způsobit nadýmání, což je vedle mnoha léčivých účinků  odpustitelné.

Lék na zánětlivá onemocnění

Pokud Vás trápí bronchitida, jezte kysané zelí, nebo vypijte jeho šťávu, pomáhá rychlejšímu uzdravení. Pokud máte zanícené dásně, vyplachujte ústní dutinu šťávou z kysaného zelí, ale i zarudnutí pokožky může zmizet, pokud si budete dělat obklady. Kromě toho zelí urychluje léčení žaludečních a dvanácterníkových vředů a ochraňuje sliznici.

Zásobárna vitamínu C

Je všeobecně známo, že zelí je výjimečně bohaté na vitamin C, proto jsou jeho pozitivní účinky na imunitní systém  nezpochybnitelné. V chladném, vlhkém období je konzumace zelí obzvláště doporučená, abyste nebyli pravidelnými návštěvníky lékařských ambulancí. Kromě vitaminu C obsahuje i vitamin B, karoten, fosfor, vápník, draslík, sodík a hořčík.

Účinné na čištění střev a jako požírač kalorií

Pro svůj výjimečně vysoký obsah vlákniny a velmi nízkou kalorickou hodnotu podporuje trávení a je nesmírně oblíbené mezi těmi, kteří se snaží zbavit  pár kil navíc. Díky vysokému obsahu vlákniny zelí jako biologický "kartáč" vyčistí stěny střev. Protože velmi účinně pročišťuje střeva.

Ochránce střevní flóry

Kyselina mléčná, která je obsažena v kysaném zelí, má výjimečně dobrý vliv na střevní flóru. Je to překvapivé, ale obsah kyseliny mléčné v kysaném zelí je vyšší než v jogurtu. Znamená to tedy, že pokud si chcete dát střeva do pořádku, například po antibiotické léčbě, jezte zelí!

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.