head

Odstranění alergie: pomoci by mohla nová, revoluční metoda

Odstranění alergie ǀ Enzym serrapeptáza
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zajímavosti

Neustálé kýchání, výtok z nosu, svědění očí, to je pouze několik příznaků z mnoha, které trápí alergiky. Někteří během celého roku, jiní pouze v sezóně, všichni se snaží o odstranění alergie. Na její odstranění máme dnes k dispozici mnoho přípravků, jejich nevýhodou však je, že zmírňují pouze příznaky, proti příčinám nedokážou “bojovat”. Bylo by to těžké, protože většina alergických onemocnění je zapříčiněna nějakým vlivem životního prostředí, jako například plísně, roztoče, hmyz, zvířecí srst, pyl, různé chemické látky, znečištění ovzduší, některé potraviny atd.

Zavádějící, ale není nakažlivá

Může být způsobena čímkoliv a příznaky, které s ní souvisejí- hlavně když jsou stálé- dají pacientovi s alergií zabrat. Kdo neustále svádí boj s tekoucím nosem, kýcháním, svěděním očí a v krku, kašlem, různými příznaky zánětlivého onemocnění kůže a navíc si o něm jeho okolí myslí, že má rýmu nebo chřipku, a proto se od něj snaží držet co nejdále. Mnozí sáhnou po antihistaminikách, která jsou dostupná na lékařský předpis nebo i bez něj, kapkách a sprejích do nosu, aby tak zmírnili příznaky alergie.

Ani léky nejsou vždy dobré

Bohužel tyto přípravky produkují velké množství vedlejších účinků. Může se vyskytnout ospalost, útlum, závratě, poškození ledvin, přibírání na hmotnosti a poruchy střevního systému, které mohou být důvodem na přerušení léčby nebo změnu léků. Někteří se spolehnou na homeopatika nebo začnou posilovat svůj imunitní systém a detoxikovat, naštěstí tyto metody, i když možná ne ve všech případech, mohou přispět k odstranění alergie nebo k jejímu zmírnění.

Proti alergii bourec morušový

Pro ty, kteří se kvůli výše uvedeným vedlejším účinkům zdráhají farmakoterapie za účelem odstranění alergie, může poskytnout naději enzym serrapeptáza, který se zajímavým způsobem tvoří v trávicím systému bource morušového. Jeho úkolem je původně to, aby se s jeho pomocí mohl bourec morušový snadněji vysvobodit ze své kukly, protože pomáhá v tom, aby se  „rozpustila“. V souvislosti se serrapeptázou je dokázáno, že nejenom výborně ředí hleny, ale i zmírňuje zánět, otoky a je možné ho úspěšně použít proti nadměrné tvorbě hlenů a na odstranění alergie, která způsobuje ucpání nosních cest.  „Dar” bource morušového odbourává bílkoviny, které se nacházejí ve výtoku, následkem čeho se zředí a snadněji se ho zbavíme.

Zdroj:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12911824
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2688125
https://www.researchgate.net/publication/283248771_Anti-inflammatory_activity_of_serrapeptase

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.