head

5 důvodů, proč se vyplatí jíst cuketu

5 důvodů, proč se vyplatí jíst cuketu
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravá strava pro střevo

Dá se jíst i květ této rostliny, ale pokud zůstaneme u tradičních způsobů konzumace a nevynecháme ji z našeho jídelníčku, náš organismus nám bude vděčný.

Na hydrataci

Protože je hydratace našeho organismu velmi důležitá, je dobré vědět, že potřebné množství tekutin se dá zajistit nejenom vodou. Jelikož 95% cukety tvoří voda, je přímo dokonalá na jejich doplnění. Pokud budeme pravidelně jíst cuketu, naše pokožka bude pevnější, pružnější a zdravější.

Jako náhrada sladkostí

Protože má neutrální chuť, může být skvělým základem pro zákusky: pité nebo mafiny- naše svědomí bude čisté a přitom si i zamlsáme. Možná se budete divit, ale během diety můžeme i těstoviny nahradit najemno nasekanou cuketou.

Předcházení srdečně- cévních onemocnění

Konzumováním cukety zabezpečíme do svého organismu přísun draslíku a můžeme si být jisti, že náš krevní tlak se upraví už během jedení. Pro svůj vysoký obsah vitaminu C má výborné účinky i na cévní systém.

Na detoxikaci

Má nízký obsah kalorií a vysoký obsah vlákniny a tím pomáhá procesu detoxikace, prospívá trávení a pokud bude naše strava bohatá na cuketu, nemusíme už mít strach o svoji postavu. Ve 100 gramech cukety je 16 kcal. Místo smažení ji raději použijme do salátu, můžeme ji napařit nebo ugrilovat a dochutit čerstvými bylinkami.

Na zkrášlení pokožky

Hydratační, energetizující a osvěžující účinky můžeme vyzkoušet ve formě masky. 3 polévkové lžíce nastrouhané cukety smíchejte se lžící jogurtu a lžící medu a natřeme na obličej.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.