head

Banánová zmrzlina na pokožku

Banánová zmrzlina na pokožku
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravá strava pro střevo

Banán není pouze chutným a zdravým jídlem, ale i vynikajícím prostředkem na hubnutí a k péči o pokožku. Zároveň je základní surovinou na přípravu speciálních pokrmů, jako je např. zmrzlina bez mléka!

Bohužel v současnosti existuje mnoho lidí alergických na laktózu a mléčné bílkoviny, pro které je velmi těžké vybrat tu správnou zmrzlinu. Nemluvě o tom, že zmrzlina dostupná v obchodních řetězcích je plná různých přísad a aditiv, včetně cukru a  velkého množství kalorií. To všechno jsou ingredience, které poškozují pokožku, zhoršují příznaky ekzémů, pomáhají tvorbě a výskytu vyrážek. Přírodní banánová zmrzlina neobsahuje žádné škodlivé látky, je bez konzervačních látek a mohou ji bez obav konzumovat i osoby alergické na lepek a laktózu. Banán totiž obsahuje vysoké množství látek potřebných pro zdravé fungování organismu: vápník, hořčík a draslík. Pomáhá trávení, pomáhá předcházet průjmu a vysokému krevnímu tlaku.

Banánová zmrzlina snadno a rychle

1-2 banány na osobu pokrájejte na kolečka  a dejte je zmrazit do vzduchotěsné nádoby. Před použitím nádobu dejte na hodinku do ledničky. Potom už Vám nezůstává nic jiného, než studené banánové kroužky za pomoci mixéru (tyčového mixéru) rozmixovat na jemnou pěnu: výsledkem je skutečná krémová banánová zmrzlina! Můžete do ní přidat i jiné ovoce, přichutit mátou, posypat mandlovými lupínky nebo do ní  rozdrtit sušenky. Nechte pracovat svoji fantazii a do její přípravy zapojte každého člena rodiny: je to skvělý společný program!

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.