head

chia semínka: na hubnutí, očistu a zvýšení energie

chia semínka: na hubnutí, očistu a zvýšení energie
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravá strava pro střevo

Superpotravina, která posiluje srdce, snižuje hladinu cholesterolu a ještě nás udrží štíhlými. Podívejme se, jak nám mohou být chia semínka užitečná!

Drobná  chia semínka o něco větší než maková zrníčka, dělají superpotravinou jejich úžasné fyziologické účinky. Chia semínka pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi, zpomalují přeměnu sacharidů na cukr a tím snižují riziko vzniku cukrovky. Mají vysoký obsah antioxidantů , ve velké míře obsahují vápník, zinek, železo a bílkoviny, zkrášlují naše vlasy, pokožku a nehty. Díky mimořádně vysokému obsahu omega3 chrání i zdraví našeho srdce. Chia semínka nejenom že účinně snižují hladinu cholesterolu, ale skvěle budují svaly.

Sbohem toxiny a kila navíc!

Nejenom, že pomáhají při hubnutí tím, že usnadňují  trávení a dodávají pocit plnosti, ale chia semínka mohou být velkým pomocníkem i při udržení čistoty celého střevního systému. Můžeme je také přimíchat do bílého jogurtu nebo čerstvé ovocné šťávy, jejich vysoký obsah živin a vitaminů se uplatní stejně. Konzumací chia semínek s vysokým  obsahem vlákniny se nejdříve objeví pocit plnosti a sníží se i touha po sladkém. Vedle toho, že dohlížejí na naši linii nebo pomáhají dosáhnout vytouženou formu, usnadňují trávení a mají i čisticí účinek na střeva. Je třeba zdůraznit, že chia semínka dokážou uplatnit svůj pozitivní, čisticí účinek dohromady s dostatečným příjmem tekutin. Dbejme na to, abychom přijímali do organismu dostatečné množství tekutin, a můžeme si být jisti, že díky vysokému obsahu nerozpustné vlákniny chia odstraní z našeho střevního systému i usazené toxiny.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.