head

Houba Shitake: posílení imunity na vysoké úrovni

Houba Shitake: posílení imunity na vysoké úrovni
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravá strava pro střevo

Výjimečné léčivé účinky houby Shitake objevili před tisíci lety v Japonsku a Číně, a v těchto zemích je součástí každodenního jídelníčku obyvatel až dodnes. Má výjimečně vysokou výživovou hodnotu, ve velkém množství obsahuje kromě jiného vápník, draslík, hořčík, měď a železo, je bohatá na esenciální aminokyseliny (ty organismus není schopen vytvořit), vitaminy skupiny B, provitamin vitaminu D- ergosterol. Významný obsah selenu přispívá k tomu, že houby Shitake podporují léčbu nádorových onemocnění, především rakoviny plic a žaludku.

Houba na posílení imunity

Houba Shitake je královnou mezi přírodními posilovači imunitního systému: její speciální složka lentian zvyšuje účinnost buněk imunitního systému. Díky výjimečně velkým antimikrobiálním účinkům je houba Shitake schopna zničit téměř 85% škodlivých mikroorganismů, včetně kvasinek a virů. Tento účinek vyvine už v ústech, kde zničením streptokokových bakterií zabraňuje vzniku zubního kazu. Stejně tak důležité jsou prebiotické vlastnosti této houby. Beta-glukan, který obsahuje, slouží jako potrava pro dobré probiotické bakterie, čímž podporuje udržování zdravé střevní flóry  a navrácení rovnováhy střevní flóry.

V čem může houba Shitake pomoci?

  • Snižuje hladinu LDL cholesterolu, čím snižuje riziko vzniku srdečně – cévních onemocnění.
  • Reguluje hladinu cukru v krvi, může pomoci při cukrovce závislé na inzulinu (cukrovka 1. typu).
  • Podporuje produkci protilátek proti Hepatitidě typu B.
  • Účinně snižuje příznaky candidové infekce, snižuje množství houby Candida.
  • Posiluje imunitní systém.
  • Má účinky proti houbovým,  virovým a proti bakteriálním onemocněním.
  • Zabraňuje vzniku zubního plaku, a tím i  rozmnožování streptokokových bakterií.
  • Zničí lidský papillomavirus (HPV), který je kromě jiného zodpovědný za vznik rakoviny děložního čípku.


Konzumace houby Shitake nemá žádné vedlejší účinky, ale pokud se do organismu dostane v nadměrném množství, mohou se objevit trávicí problémy nebo dermatitida. V těchto případech  je třeba přestat houby konzumovat a symptomy rychle zmizí.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.