head

Koření proti nachlazení a chřipce

Koření proti nachlazení a chřipce
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravá strava pro střevo

Když Vám chřipka nedovolí vstát z postele, nebo Vám každodenní život zkomplikuje nachlazení, jediné, na co myslíte, je čím dřívěji se uzdravit. K tomu Vám může pomoci ovoce a kuchyňské zahradní bylinky, jejichž použití je vhodné i k prevenci. Výjimečně účinné jsou kdoule, zázvor a skořice.

Skořice na pocení

Skořice je výborným antioxidantem, snižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje krevní oběh a trávení a odstraňuje nadýmání a průjem. Nyní se však zabýváme jejími účinky proti nachlazení a chřipce, protože skořice je vhodným lékem na onemocnění dýchacích cest v zimě. To proto, že posiluje imunitní systém, dokonale dezinfikuje a ničí  bakterie, zvyšuje pocení, čímž detoxikuje a snižuje i teplotu. Není náhoda, že už i staří Římané používali skořici k léčbě nachlazení. K tomu postačí 3-4 lžičky mleté skořice, trochu pepře a lžíce medu, to všechno přiveďte k varu a vypijte ještě horké.

Zázvorový čaj proti bakteriím

Pokud Vás už chřipka dostala, skvělou pomocí může být pro Vás zázvor, který ničí většinu bakterií, které problémy způsobily. Zázvor, kromě své schopnosti napravit trávení , tlumí kašel a mírní bolest v krku. Očistěte a nakrájejte kousek zázvoru, přiveďte k varu v 3 dl vody a pijte za horka.

Prevence kdoulí

Kdoule obsahují velké množství užitečných vitamínů. Díky tomu a díky antioxidačním složkám  podporují činnost imunitního systému, což přispívá k předcházení chřipkových onemocnění. Jejich konzumace je vhodná - nejlepší je čerstvé ovoce -, pokud trpíte onemocněním dýchacích cest, protože kdoule uvolňuje hleny, snižuje zánět a je skvělým lékem proti bolesti.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.