head

Hrušky: Boží dar

 Léčivé účinky hrušek: podporují trávení a posilují imunitu
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravá strava pro střevo

Homér nazval hrušky Božím darem a když se s nimi lépe seznámíme, budeme moci prohlásit, že starověký básník vůbec nepřeháněl. Hrušky, které byly známé už v roce 3000 před našim letopočtem, se vyplatí konzumovat nejenom proto, že jsou chutné, ale i proto, že mají příznivý vliv na naše zdraví!

Podporují trávení

Hrušky obsahují velké množství vlákniny a nejenom, že utiší hlad, ale mají příznivý vliv i na naše trávení. Pomáhají důkladně pročistit trávicí systém, proto toto ovoce může přirozeným způsobem podporovat trávení a pomáhat i proti zácpě.

Proti stresu

Pokud žijeme ve stresu, jsme podráždění, snadno se rozčílíme a znervózníme, bylo by vhodné, abychom si posílili nervový systém. V tomto nám pomohou hrušky, protože velké množství vitaminu B, který obsahují, může přispět k správné činnosti nervového systému.

Na zmírnění zánětu

Příčinou vzniku různých zánětů v našem těle může být - kromě jiného - i překyselený organismus. Pokud pro Vás nejsou vyrážky, střevní problémy a záněty střeva neznámým pojmem, vezměte si na pomoc hrušky: jejich zklidňující a chladivé účinky Vám pomohou zmírnit zánět. Pokud je příčinou našich těžkostí překyselení, měli bychom absolvovat alkalizující kúru, aby se snadněji obnovila acidobazická rovnováha našeho organismu.

Na čištění krve

Hrušky jsou skvělým detoxikačním  ovocem, čistí krev, jejich konzumace může přispět k snížení hladiny cholesterolu a hladina cukru v krvi se bude snadněji udržovat v normě.

Na ochranu srdce

Protože hrušky obsahují velké množství flavonoidů, mohou příznivě ovlivňovat i naše srdce. Samozřejmě, hrušky samy o sobě na udržení zdraví srdce nestačí, ale přispívají k zdravému životnímu stylu a k správné činnosti srdce.

Na posílení imunity

Konzumace hrušek potěší nejenom naše chuťové buňky, ale i náš imunitní systém. Velké množství minerálních látek, jódu, fosforu, draslíku, vápníku, hořčíku a železa je skvělým zdrojem energie a díky velkému množství vitaminů B a C je toto chutné ovoce vynikající na posílení imunity.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.