head

Léčivé účinky okurek | Na co jsou dobré okurky?

Léčivé účinky okurek | Na co jsou dobré okurky?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravá strava pro střevo

Výborně alkalizují, zmírňují záněty, podporují trávení, pomáhají předcházet vzniku rakoviny: léčivé účinky okurek jsou různé. Většina účinných látek se nachází v jejich slupce a jadérkách.

Okurky obsahují velké množství vitaminů C, K a B6, draslík a železo. Jejich zvláštností je to, že obsahují pět různých enzymů, kromě jiného i zeaxantin, který má silné antioxidační účinky. Čerstvé okurky obsahují velké množství blahodárných složek.

Detoxikační okurky

Schopnost detoxikovat je nejdůležitější z velkého množství léčivých účinků okurek.  Pomáhají odstranit nahromaděné toxické látky z trávicího systému, účinně alkalizují  organismus, vyčistí ledviny: konzumací okurek je možné předejít vzniku ledvinových kamenů a písku.

Okurky na podporu trávení a prevenci vzniku rakoviny

Protože obsahují velké množství vlákniny a enzymy, podporují trávení a metabolismus, doporučují se zejména k mastným a kalorickým jídlům. Okurky přispívají i k neutralizaci některých rakovinných látek a jsou obzvlášť účinné proti nádorům tlustého střeva, prostaty a plic. Jejich další předností je, že slupka z okurek podporuje činnost pankreatu a proto je konzumace okurek vhodná i pro diabetiky.

Okurky proti zánětům

Pokud budete pravidelně konzumovat okurky, můžete předejít vzniku zánětů pankreatu a kloubů a můžete také zmírnit příznaky už vzniklých zánětů. Větší množství okurek díky jejich množství draslíku podporuje činnost srdce, snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu. Okurky přispívají i k prevenci vzniku a léčbě kardiovaskulárních onemocnění.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.