head

Ořechy: chutná a zdravá lahůdka

ořechy
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravá strava pro střevo

Ořechy regulují hladinu cholesterolu v krvi a krevní tlak, skvěle odstraňují vyrážky a léčí ekzém. Podívejme se, v čem nám mohou ořechy pomoci! Ořechy se vyplatí konzumovat nejenom kvůli jejich chuti, ale i pro jejich cenné vlastnosti pro zdraví. Seznamte se s nejchutnější lahůdkou podzimu a zimy!

Sklad vitaminů

Ořechy obsahují velké množství vlákniny a minerálních látek a jsou skutečným skladem vitaminů: zinku, fosforu, draslíku, vápníku, manganu, hořčíku, mědi, selenu, železa a vitaminu E a proto skvěle posilují imunitní systém.

Na regulaci krevního tlaku

Několik ořechů denně může přispět k udržení zdravého krevního tlaku. Kromě toho pomáhají zvyšovat pružnost cévních stěn, čímž snižují riziko výskytu krevních sraženin a mrtvice.

V době těhotenství

Podle legendy, pokud těhotná žena konzumuje ořechy, bude její dítě moudřejší, ale skutečná hodnota ořechů spočívá v množství minerálních látek a kyseliny listové.

Detoxikují

Konzumace ořechů s mírou skvěle detoxikuje, podporuje trávení a navíc jsou známé i pro svoje schopnosti odstraňovat střevní parazity. V lidovém léčitelství je používají i proti zánětu žaludku a střev. Výborně čistí krev a pomáhají udržovat pružnost cév, proto se jich nemusíte vzdávat ani během detoxikace.

Snižují hladinu cholesterolu

Nenasycené mastné kyseliny, které se nacházejí v ořeších, mohou přispět k snížení hladiny cholesterolu. Konzumací 25 dkg ořechů můžeme přijat potřebnou denní dávku omega 3 mastné kyseliny, čímž snižujeme i riziko vzniku onemocnění srdce a koronární tepny a také riziko vzniku cukrovky.

Zkrášlují pleť

Ořechy jsou známé i tím, že zabraňují zánětům, zklidňují pokožku a odstraňují vyrážky. Lidové léčitelství je ve formě zábalů používá k léčbě vředů a ekzému, olej, který je z nich vyroben, se už velmi dlouho používá v  kosmetickém průmyslu i v gastronomii.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.