head

Pomeranč: vůně zimních večerů

Pomeranč: vůně zimních večerů
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravá strava pro střevo

Pomeranče jsou nejenom chutné, ale dokáží i mimořádně pomoci trávicímu traktu  i organismu celkově.

Lahodný regulátor hladiny cukru v krvi

U osob s cukrovkou je časté, že se poškozují cévní stěny. Pomeranče jsou prospěšné i v boji za zachování zdraví cévních stěn a snižují riziko ucpání a zúžení žil. U diabetiků je obzvláště důležitá regulace hladiny cukru v krvi a udržování této hladiny v normě. V tomto může pomoci červený pomeranč, který pomáhá snižovat hladinu cukru, jestliže po každém jídle jeden sníte!

Zimní sklad vitaminu C

Pomeranče jsou jedním z nejznámějších skladů vitaminu C, a proto jsou neodmyslitelnou součástí chladných zimních měsíců. Kromě toho, že potěší duši příjemnou, svěží vůní, připraví tělo na studené měsíce a posílí imunitní systém. Na jejich konzumaci není pozdě ani tehdy, když jste už nachlazení, protože mohou pomoci  i při rychlejším uzdravení.

Aromatický detoxikant

Díky skvělým antioxidačním účinkům  pomeranče vážou volné radikály. Mají vynikající detoxikační účinky, vysoký obsah vlákniny podporuje trávení, proto pokud Vás trápí zácpa , pomeranče jsou vysloveně doporučovány. Je jedno, jestli si pochutnáte na čerstvé pomerančové šťávě nebo přímo na ovoci, uděláte tím hodně pro svá střeva a pro čištění  ledvin.

Drobný pomocník

Pravidelnou konzumací pomerančů dokáže organismus efektivněji zpracovat přijaté živiny. Během menstruace, kdy je zvláště důležité, abyste si doplnili železo, jezte pomeranče! Pomohou v tom, aby se tělo snadněji dostalo k potřebnému množství železa z přijaté potravy.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.