head

3 druhy zeleniny pro krásnou pleť – Buďte v nejlepší formě i v létě!

Zelenina pro krásnou pleť | 3 nejlepší letní nabídky
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravá strava pro střevo

Hedvábná pokožka, dobrá postava, silné a krásné nehty - tyto požadavky jsou na našem seznamu přání ohledně své krásy na předních místech. Nyní Vám nabízíme zeleninu, která nám pomůže být krásnými!

V létě odhalujeme větší část svého těla. Tehdy nás chybičky pokožky ruší trochu více a stejně tak i naše postava, na které vždy objevíme něco nové, co by se dalo vylepšit. Zvyšte svou atraktivnost následujícími potravinami!

Špenát

Špenát byl oblíbeným jídlem Pepka námořníka. Je skutečným pokladem pro ty, kteří žijí stresujícím  životním stylem, ale i pro ty, které trápí tmavé kruhy pod očima způsobené nespavostí. Tato zelenina ve značné míře obsahuje železo a kyselinu listovou, díky které budeme méně unaveni, snadněji zvládneme překážky a budeme se cítit plní energie. V těžkém životním období je dobré pravidelně konzumovat špenát, abychom  zvýšili obranyschopnost svého organismu, a navíc si budeme moci užívat i jeho účinek na zkrášlení pokožky, podporu trávení a detoxikační účinek. Během detoxikační kúry  výborně osvěží špenátový koktejl.

Česnek

Tato aromatická zelenina není pouze posilovačem imunitního systému a nepřítelem virových onemocnění, ale zároveň je i dokonalým detoxikantem. Pro krásnou pokožku a dobrou postavu je nezbytná detoxikace našeho organismu, ke které může česnek  s antioxidačním účinkem poskytnout výbornou pomoc. Česnek účinně čistí krev, zničí škodlivé bakterie a pomáhá z našeho organismu vyloučit vlivem nevhodné životosprávy nahromaděné toxiny. Díky jeho detoxikačnímu a zkrášlujícímu účinku může být naše pleť krásnější a zdravější a navíc se s jeho pomocí mohou zmírnit i stopy času,  pokud tedy budeme tuto voňavou zeleninu konzumovat pravidelně, zmírní vrásky.

Dýně

Dýni evidujeme většinou jako zimní zeleninu, ale je lepší, pokud nás provází během celého roku, třeba i jako doplněk stravy. Dýně je dokonalá na zkrášlování pokožky, protože obsahuje cenné vitaminy a stopové prvky, jako například vitaminy B5, C a vitamin E a také vápník, draslík a alfa - karoten, který posiluje nehty. Cenná je i dužina dýně, ale i její semínka: obsahují omega 3 a 6 mastné kyseliny, zinek a vitamin E, které přispívají k pevnosti pleti.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.