head

Kvůli tomuto je lepší přírodní protizánětlivý prostředek serrapeptáza

Serrapeptáza, přírodní protizánětlivý prostředek | Jak funguje?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdraví

Ucpaný nos, usazené hleny v dýchacích cestách, zanícená pokožka, otoky, chronický zánět střeva: to je pouze několik těžkostí, které se dají s velkou pravděpodobností odstranit pomocí enzymu serrapeptáza, který je považován za jeden z nejúčinnějších přírodních protizánětlivých prostředků.

Pokud bychom to chtěli shrnout ve zkratce, enzym serrapeptáza je schopen rozložit nestrávené bílkoviny, které se dostaly do organismu, nebo jsou produkovány organismem, a po nahromadění způsobují různá onemocnění. Tyto bílkoviny jsou přítomny v hlenech, krevní sraženině, tkáních poranění, v otocích a v jiných škodlivých usazeninách a odumřelých tkáních. Serrapeptáza, která je produkována enterobakterií Serratia E-15, a proto je zcela přírodního původu, je proto schopna nejenom odbourat, ale i odstranit záněty. Odstraňuje pouze abnormální proteiny a vstřebává se v tenkém střevu, odkud se dokáže dostat do kterékoliv části těla.

Přírodní protizánětlivý prostředek

Protizánětlivý účinek serrapeptázy můžeme klidně nazvat jako okouzlující, protože je schopen léčit různé druhy zánětlivých stavů. V první řadě za to vděčí tomu, že svůj příznivý účinek vyvíjí na několika úrovních. Především brání tvorbě bradykininu, který brání vzniku zánětlivých reakcí a otoků, a také bolestí, které se s těmito stavy spojují. Tyto peptidy se dávají do souvislosti i s anafylaktickými příznaky. Problémem jsou tehdy, pokud se přemnoží, protože potom se zánět léčí obtížněji a může se stát chronickým. Serrapeptáza proto kromě regulace bradykininů a zmírnění a odstranění zánětů, přispívá i k tlumení bolesti. Serrapeptáza je výborným přírodním protizánětlivým prostředkem nejenom kvůli tomu. Enzym zředí zánětlivou tekutinu, která se takto snadněji vyloučí z organismu, čím se urychlí léčba tkání.

Konkrétní oblasti použití

Již jsme uvedli, jak serrapeptáza vyvíjí svůj protizánětlivý účinek a nyní se podívejme na to - bez toho, abychom mohli vyjmenovat úplně všechno, ve kterých konkrétních případech nám může pomoci. Podle zkušeností může skvěle posloužit v případě otoků na celém těle způsobených zánětem kloubů a poraněními. Úspěšně ho můžeme použít i proti onemocnění dýchacích cest a zánětlivých onemocněních, zředěním hlenů vyčistí ucpané dýchací cesty, ředí hleny, i usazené v krku. Obzvláště se doporučuje k léčbě zánětu vedlejších nosních dutin, sinusitidy. Jeden japonský výzkum tvrdí, že pomocí serrapeptázy je možné ředit i hleny související s nachlazením. Svůj přírodní protizánětlivý účinek vyvine i ve střevech a může zmírnit příznaky zánětu tlustého střeva nebo dokonce i Crohnovy choroby. V případě, že bychom ho použili na tato onemocnění, kvůli probíhající léčbě si vyžádejme názor svého ošetřujícího lékaře!

To však ještě není vše, protože serrapeptáza může urychlit léčbu zánětů, astmatických těžkostí a hojení ran, které vznikly následkem chronických zánětů kůže a alergie. Jeho účinek může být mimořádně viditelný po operacích. Může nám pomoci při odstranění zánětů tkání po nehodách (např. natržení svalu) nebo kvůli nesprávnému hojení ran. Podle studie Univerzity Jordan je serrapeptáza účinným řešením na otoky a bolesti způsobené  po vytržení zubů.

Mírné vedlejší účinky

Neexistuje téměř žádný účinný tradiční protizánětlivý lék, který by neměl nějaké škodlivé vedlejší účinky. Steroidní protizánětlivé léky většinou oslabí imunitní systém a způsobí poruchy látkové výměny, zatímco nesteroidní protizánětlivé léky mohou poškodit ledviny, případně sliznici žaludku. Záněty se často léčí antibiotiky, ty však mohou narušit rovnováhu střevní flóry, kvůli čemu se sníží obranyschopnost organismu nebo se objeví trávicí poruchy. Při užívání serrapeptázy se tohoto obávat nemusíte, ale protože ředí krev, je zakázáno užívat ho před operacemi, a také dohromady s léky proti srážlivosti krve.

Zdroje:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12911824
https://examine.com/supplements/serrapeptase/
https://www.researchgate.net/publication/5580458_Effect_of_the_proteolytic_enzyme_serrapeptase_on_swelling_pain_and_trismus_after_surgical_extraction_of_mandibular_third_molars

 

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.