head

Červené jablko pokušení a zdraví.

Červené jablko pokušení a zdraví.
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravý životní styl

Jedno jablko denně Vám zlepší trávení, zkrášlí pokožku a posílí imunitní systém.

Jablko je jedním z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších druhů ovoce, existuje mnoho druhů a ať už upřednostňujete sladkou nebo kyselou chuť, každý si najde svoje jablko, které mu chutná a které už i v rajské zahradě zvábilo nejednoho člověka.

Účinná ochrana a očista

Díky antioxidantům má množství prospěšných vlastností. Vitamin C, zinek, flor, jód, draslík, vápník a selen chrání a posilují náš imunitní systém a tím snižují riziko nachlazení. Tyto vitaminy a minerální látky pomáhají našemu organismu v boji proti virům a bakteriím a tak můžeme pravidelnou konzumací jablek s příchodem chladnějších dnů snížit riziko nachlazení. Protože čistí  a dezinfikuje i dýchací cesty, doporučuje se při kašli. Velmi prospěšné je pro střevní soustavu a prokazatelně váže rakovinotvorné látky ve střevě, čím brání vzniku rakoviny a snižuje riziko vzniku nádoru tlustého střeva. Pokud zkonzumujete jedno jablko denně, můžete se rozloučit i se zácpou,  protože díky vysokému obsahu vlákniny má silný čisticí účinek.

Zdraví na druhou

Jablko čistí nejenom zevnitř, ale i zvenku: díky svým protizánětlivým účinkům snižuje výskyt vyrážek. Formou zábalu zajistí Vaší pokožce svěžest plnou života. Další pozitivní vlastnosti můžeme pozorovat, pokud v ranních hodinách sníme jedno šťavnaté jablko, svěží dech je zaručený! Vedle toho, že má příznivé účinky pro organismus, chrání játra a pomáhá udržovat cholesterol na optimálních hodnotách. Jablko snižuje vstřebávání cukru v organismu a tak ti, kteří mají cukrovku nebo u kterých se onemocnění už vyvinulo, si mohou ulehčit život každodenní konzumací jablek.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.