head

Osvěžující drhnutí pokožky: prospívá nejen pokožce

Drhnutí pokožky účinkuje příznivě i na cirkulaci lymfy
Drhnutí pokožky účinkuje příznivě i na cirkulaci lymfy
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Zdravý životní styl

Vyzkoušeli jste už ledacos, ale Vaše pokožka stále není jemná a měkká? Případně se cítíte unavení a skleslí a to bez jakéhokoliv důvodu? Rychle se důkladně predrhnite a budete se cítit jako znovuzrození!

Kdo toto už vyzkoušel, velmi dobře ví, že vydrhnutí celého těla dokáže zázraky. Tímto způsobem nejenže odstraníme velmi účinně odumřelé buňky, ale prospějeme tím celému organismu. Podívejme se tedy, na co je dobré drhnutí pokožky a jak ho aplikovat.

Proč je drhnutí dobré?

Prvním a očividně viditelným účinkem drhnutí pokožky je to, že jeho pomocí lze odstranit vyloučené toxiny a odumřelé buňky. Pokožka se tak stává sametovou, viditelně ožije. Strie, mikrovrásky a celulitida se stávají světlejšími. Nastává prokrvení, zrychluje se metabolismus (látková výměna), přirozená detoxikace organismu se stává účinnější. Vlivem drhnutí pokožky se zlepšuje proudění lymfy (lymfatické tekutiny), která přepravuje část živin, kyslíku a vyloučených toxinů, mimo jiné se zmírňují otoky a bolesti. A ještě něco: stimulace pokožky zklidňuje nervový systém, pomáhá zmírnit příznaky stresu.

Před a po sprše

Nejlepší pochodíme tehdy, pokud se chopíme masážní žínky - příležitostně postačí i drsnější ručník - ještě před sprchou, nebo bezprostředně po krátké studené sprše. Žínkou nebo ručníkem se drhneme krouživými pohyby od chodidel směrem k trupu, následně od dlaní směřující k hrudnímu koši, resp. oblast břicha odspodu nahoru. Po skončení se doporučuje dát si teplou sprchu.

Nevynechajme ani ošetření pokožky

Na závěr si dopřejme lázeň, nebo teplou sprchu, a od hlavy až po paty se třete libovolným hydratačním krémem, připraveným z přírodních látek. Obzvláště se doporučují přípravky s bambuckým máslem, protože tyto lze použít prakticky na každý druh pokožky a nezpůsobují podráždění.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.