head

Jak se zbavit celulitidy? | Redukce příznaků celulitidy.

Jak se zbavit celulitidy
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Zdravý životní styl

Celulitida se může projevit, bez ohledu na věk a hmotnost, u každé ženy. Může vzniknout i přes dodržování pitného režimu minimálně 3 litrů tekutin denně, jídelníčku bez toxinů a pravidelného pohybu. Podívejme se tedy, co můžeme ještě udělat pro jasnější kontury a pevnější pokožku - jak se zbavit celulitidy.

Celulitida se projevuje zvětšením komor tukových buněk směrem k povrchu pokožky, což může působit neestetickým dojmem. Nejčastěji postižené oblasti jsou: stehna a hýždě, vzácně ramena, anebo břicho.

Alkalizace

Během boje proti celulitidě nezapomeňte ani na důležitost alkalizace! Darmo se stravujete zdravě, dbáte na dostatečný příjem tekutin a pravidelný pohyb, pokud je acidobazická rovnováha Vašeho organismu narušena. Důsledkem tohoto stavu mohou být i projevy trávicích potíží, bolestí kloubů a kožní problémy, mimo jiné i celulitida. Vyberte si alkalizační kúru, která je sestavena z důvěryhodných surovin. Touto kúrou můžete přispět nejen ke zlepšení trávení, ale také k detoxikaci a ke zmírnění celulitidy.

Lymfatická masáž (lymfodrenáž)

Lymfatická masáž je jedním z nejlepších způsobů, jak zmírnit celulitidu. Masér během lymfatické masáže zrychlí průtok lymfy a cílenými pohyby dosáhne vyloučení toxinů z těla. Důsledkem lymfatické masáže se nastartují přirozené detoxikační procesy organismu, a v následujících hodinách po proceduře se toxiny vyloučí z těla přes ledviny a přes trávicí systém.

Zábaly proti celulitidě

Tyto zábaly je možné absolvovat v kosmetických salonech, ale můžete si je udělat i v pohodlí domova. Nejlepší volbou je je aplikovat po lymfatické masáži. Použité účinné látky se totiž vstřebávají do pokožky nejefektivnější právě po masáži. Vybrat si můžete z teplých a ze studených zábalů. Pokud se rozhodnete pro domácí zábal, nejlepší volbou je aplikace krémů se skořicovým nebo kávovým základem, které stimulují krevní oběh a zvyšují prokrvení. Následně zabalte část dotyčného těla fólií, a zachumlejte se přikrývkou nebo teplým oblečením. Pokud si tento zábal uděláte doma během léta, zajisté to nebude nejpříjemnější, ale výsledek stojí za to.

Infrasauna

Infrasauna stimuluje krevní oběh a zvýší vylučování odpadních látek, čímž pomáhá při odbourávání tuků. I účinné látky krémů proti celulitidě se vstřebávají do pokožky lépe, pokud jsou aplikovány po infrasauně.

Mezoterapie

Podstatou mezoterapie je zavádění látek do podkožních tukových tkání. Tyto látky odbourávají tuk, a zvyšují účinnost mikrocirkulace a fungování lymfatického systému.

Radiofrekvenční odbourávání tuků

Pomocí radiofrekvenční energie se přehřívají tkáně a tukové buňky do určité teploty, důsledkem čehož se stávají tekutými. Díky aktivnější látkové výměně se dostávají do oběhové a lymfatické soustavy, odkud se následně vylučují.

Pohyb

Speciálními cvičeními můžete přispět ke zlepšení vzhledu Vaši pokožky. Cvičení, které se dají provádět i v pohodlí domova, mohou zlepšit lokální prokrvení partií, což může významně přispět k odvodnění těla. Svaly se zpevní, pokožka se stane pružnější, to vše pomáhá v boji proti celulitidě. Informace ohledně cvičení se dají získat na internetu.

Stravování

Vyvarujte se sycených nápojů, alkoholu a nápojů obsahujících kofein a mastných jídel. Doporučuje se vypít 2-3 litry čisté vody denně. Efektivnost cvičení proti celulitidě zvyšuje i konzumace ananasu.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.