head

Olej z hroznových jadérek: všelék na pokožku

Olej z hroznových jadérek: všelék na pokožku
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravý životní styl

voji pokožku můžete ošetřovat různými způsoby a různými přípravky. Můžete používat krémy s několika složkami nebo se můžete spolehnout na léčivou sílu přírody. Pokud se rozhodnete pro druhou možnost, vyplatí se Vám vyzkoušet olej z hroznových jadérek. Je jedním z nejúčinnějších a nejuniverzálnějších přípravků na ochranu pleti, který mohou úspěšně používat i osoby s mastnou pletí a vyrážkami.

Kvalitní olej z hroznových jadérek je za studena lisovaný a neobsahuje žádné přidané látky. To je tajemstvím toho - k výrobě 1 litru oleje z hroznových jadérek je třeba cca. 50 kg jadérek-, že disponuje všemi blahodárnými účinky.

Omega -6 mastné kyseliny a antioxidanty

Nejdůležitější ošetřující složky oleje z hroznových jadérek jsou omega-6 mastné kyseliny (např. kyselina linolová), antioxidační  polyfenoly a vitamin E. Antioxidanty posilováním imunitního systému  snižují riziko vzniku rakoviny kůže, vážou volné radikály, které způsobují záněty a stárnutí pokožky. Protože přispívá k tvorbě kolagenu a elastinu, používáním oleje z hroznových jadérek bude pokožka pevnější a zmírní se vrásky a strie. Kromě antimikrobiálních účinků přispívá i kyselina linolová k tomu, že olejem z hroznových jadérek je možné léčit vyrážky, ekzém a jiné záněty kůže. Zmírňuje svědění pokožky, je účinný proti jaterním skvrnám, na prevenci proti stařeckým skvrnám a také čištění pokožky a odstranění přebytečného mazu. Navíc odstraňuje i kruhy pod očima.

Olej z hroznových jadérek proti spálení

Olejem z hroznových jadérek můžete chránit pokožku před škodlivým slunečním UV zářením a jeho použití je vhodné i tehdy, pokud se Vám pokožka už spálila: urychluje hojení ran a zjemňuje popraskané rty.

Na mastnou pokožku a vlasy

Rychle se vsaje, skvěle hydratuje a ošetřuje pokožku bez toho, aby ji mastil, proto je ošetřování olejem z hroznových jadérek účinné i v případě mastné pokožky. Protože zmírňuje tvorbu kožního mazu, reguluje i maštění vlasové pokožky a tvorbu lupů.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.