head

Oblíbené ovesné vločky | Zdravá snídaně

Ovesné vločky představují zdravý zdroj uhlohydrátů
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Zdravý životní styl

Ovesné vločky patří mezi nejvýživnější a nejchutnější potraviny. Ovesné vločky jsou ideální na snídani. Jsou mimořádně bohaté na cenné složky potřebné pro náš organismus, výborně se kombinují a jsou dokonalou základní surovinou při přípravě zdravých sladkostí.

Potravinové vlákniny ovesných vloček příznivě ovlivňují trávicí systém a samotné trávení. Ovesné vločky podporují hubnutí a má je rád skoro každý. Mohou se konzumovat s rostlinným mlékem, ovocem, zeleninou, olejnatými semeny, prostě s čímkoliv.

Jaké mají ovesné vločky účinky?

Vláknina rozpustná ve vodě zpomaluje vstřebávání, proto se po jídle nezvýší náhle hladina cukru v krvi. Pokud naše strava obsahuje dostatek vlákniny, způsobuje to pocit nasycení. Kromě toho, vláknina účinně zabraňuje i zácpě a snižuje pravděpodobnost vzniku hemoroidů. Konzumace ovesných vloček zamezuje zvýšení hladiny cukru v krvi po jídle, což je velmi důležité pro pacienty, kteří trpí cukrovkou. Jelikož ovesné vločky urychlují průchod potravy přes střeva, snižuje se díky tomu i tvorba toxických látek v organismu. Rychleji se vylučují sekrece žluče a cholesterolu.

Ovesné vločky představují zdravý zdroj uhlohydrátů. S oblibou ji konzumují i ​​sportovci, protože dodávají tělu energii, zvyšují výkonnost a díky kyselině pantothenové a vitamínů skupiny B, které se v nich nacházejí, působí uklidňující i na nervový systém.

Konzumace ovesných vloček

Hodně můžeme udělat pro své zdraví konzumací už 100 gramů ovesných vloček denně. Ovesná kaše je hotová raz dva, ať už vařená, nebo prostě namočená, proto si z ní snadno víme udělat ovesnou kaši připravenou přes noc. Ovesné vločky s jogurtem, rostlinným mlékem, zda ovocnou šťávou jsou skvělou volbou pro zdravé a chutné snídani. Můžeme je dochutit bobulovitým ovocem, jablkem nebo banánem, no ovesná kaše je chutná i slaná, proto si do ní klidně přidejme svou oblíbenou zeleninu. V současné době je stále populárnější hubnutí s ovesnými vločkami. Ovesné vločky jsou na hubnutí přímo univerzálním receptem. Ovesná kaše je ideální nejen na snídani, ale kdykoliv během dne, napomáhá totiž hubnutí bez hladovění. Během diety nahraďme ovesnou kaší své snídaně, oběd i večeři, k tomu stačí zalít horkou vodou 3 polévkové lžíce ovesných vloček. Tento pokrm nás zasytí na delší dobu, nezvyšuje hladinu cukru v krvi a urychluje metabolismus. V případě diety se však nedoporučuje pokračovat v ní déle než týden.

Kolik kalorií ovesné vločky obsahují?

Průměrná kalorická hodnota na 100 gramů ovesných vloček představuje asi 380 kalorií. Ovesné vločky obsahují 55 gramů uhlohydrátů, 10 gramů vlákniny a mají relativně nízký glykemický index.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.