head

Přirozená očista těla | Kdy nastal její čas a co k tomu potřebujeme?

Kdy je potřebná přírodní očista těla?
Kdy je potřebná přírodní očista těla?
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Zdravý životní styl

Je smutné, ale pravdivé, že naše okolí je prosycené toxickými látkami. Těmito látkami se orgány odpovědné za detoxikaci v těle pasují den co den, ovšem k tomu, aby fungovaly ideální, potřebují trochu pomoci. Tou pomocí není nic jiného, ​​než přírodní očista těla, která přispívá k neutralizaci toxických látek a k jejich odstranění.

Společnost Environmental Working Group (EWG) v posledních letech dala udělat mnoho testů na rozbor krve získané z pupečníkové šňůry novorozenců. Výsledky byly zarážející: ve vzorcích objevili totiž 287 takových chemických látek, které mohou poškodit nervový a imunitní systém, rozmnožovací orgány a narušit hormonální rovnováhu.

Je načase se zamyslet nad tím, že těchto 287 škodlivých chemických látek do těla novorozence se nedostalo prostřednictvím jídla, nápojů, či vzduchu, nakolik vzorky byly odebrány bezprostředně po narození. Takže na toto je jen jedna zřejmá odpověď, a to ta, že toxické látky se do těla plodů dostaly z organismu těhotných matek.

Matka není na vině

Než budeme obviňovat matky, je důležité ujasnit si, že škodlivé látky se ve většině případů dostanou do organismu bez jejich vědomí. Důvodem může být znečištění ovzduší, nebo to, že výrobci potravin neprozradí všechno o svých produktech. Stačí se zamyslet jen nad tím, že sice uvádějí přídavné látky, jmenují "E-čka", avšak většina spotřebitelů o těchto neví nic, nebo jen málo. Takže stejně nevědí ani to, jaké účinky mají na náš organismus. Proto je velmi důležitá přírodní očista těla, vždyť její provedení je třeba i tehdy, pokud si myslíme, že jsme zcela zdraví.

Náš organismus se snaží o samočištění

Orgány odpovědné za čištění těla se neustále pokoušejí zbavit toxinů nahromaděných v organismu a odpadních látek nahromaděných v tlustém střevě. Tento proces nazýváme detoxikace.

I přesto, že největším takovým orgánem je kůže, nejtěžší práci vykonávají játra, ledviny a tlusté střevo. Co se dělby práce týká, filtrování a čištění krve je úkolem jater. Zdraví krve je zároveň zdravím celého organismu, nakonec jen takto je zajištěna přeprava životně důležitého kyslíku bez překážek, resp. shromáždění a vylučování toxických látek (přes játra) z těla. Schopnost regenerace jater je ojedinělá, zároveň je však tento orgán i velmi citlivý. Například, nesprávné stravování (mastné, těžké potraviny s vysokým obsahem přídavných látek, alkohol) ji může časem nenávratně poškodit. Právě proto je jednou z hlavních úkolů přirozené očisty těla upravení, odlehčení a podpora činnosti jater.

Totéž platí i pro tlusté střevo. To znamená, že pravidelná vnitřní očista těla může hodně pomoci v tom, aby bylo zachováno zdraví a správná funkce tlustého střeva. Během procesu trávení se z přijaté stravy vylučují i ​​toxiny. Tento zbytkový biologický "odpad" se z organismu vylučuje přes tlusté střevo. Pokud však trpíme trávicími obtížemi, nebo je příliš velké množství toxinů, situace již není tak jednoduchá.

V takových případech se s velkou pravděpodobností nahromadí odpadní látky, což způsobuje nepříjemné příznaky. Nadýmání, bolesti břicha, střevní křeče, chronický průjem či zácpa - to vše jsou následky nahromaděných odpadních látek. Nelze zapomínat ani na to, že následkem nesprávně fungujícího tlustého střeva, přeplněného toxickými látkami, se naruší rovnováha střevní flóry, což dále zhoršuje trávení a značně oslabuje imunitní systém. Důležité minerální látky, vitamíny a stopové prvky se tak nedokážou správně vstřebávat a vytváří se stav nedostatku.

Kdy je potřebná přírodní očista těla?

Pokud je cílem prevence, postačí ročně dvakrát - na jaře a na podzim - provést přírodní očistu těla, kterou může být kúra na očistu střev nebo detoxikační kúra. Pokud se příznaky objeví, podle možnosti začněme s kúrou již v prvních dnech - samozřejmě pokud to není v rozporu s rozhodnutím lékaře. Přírodní očista těla se nedoporučuje těhotným ženám a malým dětem.

Podle Dr. Elson Haase, odborného pracovníka lékařského centra v San Rafaeli v Kalifornii, moderní stravování, které obsahuje velké množství živočišných bílkovin, kofein, alkohol a chemické látky (např. léčivé přípravky), zabraňuje optimální funkci buněk a tkání. Přírodní očista těla, kúra na očistu, resp. odstranění toxických a odpadních látek, pomáhají při zdravém fungování našeho organismu.

Nejlepší způsoby

Nejlepšími spojenci přírodní očisty těla jsou potraviny připravené z organických základních složek, jakož i pravidelný pohyb, který by měl trvat minimálně 30 minut denně.

Velmi důležitý je každodenní příjem vláknin, který lze dosáhnout konzumací čerstvého ovoce a zeleniny v syrovém stavu. Upravují peristaltiku (pohyb střev), odstraní odpadní látky, které se zachytily v střevních klcích, a upraví pravidelné vyprazdňování se. Dopřejme si čaje na očistu jater a ledvin, podle možnosti nalačno nebo před spaním. Pokud hledáme jednodušší řešení, vyberme si z množství kúr na očistu střev a detoxikačních kúr ty, které mají vysokou kvalitu a obsahují výhradně přírodní složky. O těchto kúrách se můžete dočíst na odborných stránkách a na stránkách, kde uživatelé zveřejnili své reference.

Nezapomínejme na střevní flóru

Stejně důležité je každodenní užívání probiotik, jakož i ve vodě rozpustných prebiotických vláknin. Nejlepším řešením je volba symbiotík, protože obsahuje prebiotika a probiotika v ideálním složení a množství. Pomocí nich můžeme jako součást přírodní očisty těla napravit i rovnováhu střevní flóry.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.