head

Strie? Jen to ne!

Řešení proti striím
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Zdravý životní styl

Většina žen zná strie velmi důvěrně. Pokud se již objevily, úplně se jich zbavit nelze, ale trochou pozornosti je můžeme zcela úspěšně zmírnit.

Strie jsou drobné trhliny na pokožce, které se mohou objevit nejen u žen, ale i u mužů. Při náhlém zvýšení hmotnosti se pokožka napne a kolmo ve směru napnutí se objeví purpurové čáry, trhliny, které se časem změní na bílé. Stanou se sice méně viditelnými, avšak přesto pro mnohé velmi rušivými. Podívejme se, co můžeme proti striím udělat!

Strie - odstranění podomácku

Pokud chceme snížit viditelnost strií, je důležité, abychom jedli stravu bohatou na antioxidanty. Zelenina a ovoce, které jsou bohaté na antioxidanty, přispívají ke zvýšení pružnosti pokožky a pomáhají zpomalit procesy stárnutí. Na zmírnění kožního problému způsobeného striami jezme hodně zeleniny zelené barvy, jakými jsou například brokolice, špenát, okurky a šťovík, z ovoce zase ananas a hrozny. Tyto druhy zeleniny a ovoce mohou zmírnit viditelnost strií, přičemž jsou zároveň účinnými pomůckami na detoxikaci.

Strie - jak se jich zbavit pomocí krémů

Proti striím si už dnes můžeme vybírat mezi různými krémy, které vracejí pokožce její pružnost, ale vždy si dejme záležet na tom, abychom používali ověřený, testovaný přípravek. Upřednostňujme krémy na olejové bázi, protože olej pomáhá dostat účinné látky i do hlubších vrstev pokožky, díky čemuž bude regenerační účinek intenzivnější. Na zmírnění strií jsou nejlepší volbou krémy s obsahem měsíčku, levandule, sladkých mandlí, pupalky, ale i bambucké máslo, jojobový a olivový olej a krémy s obsahem vitamínu E.

Vnitřní hydratací proti striím

Kvalita naší stravy má vliv na mnoho věcí, avšak strava sama o sobě nestačí k tomu, aby mohli stopy po strií zmizet. Vedle stravě si musíme dát pozor i na hydrataci. Abychom své pleti mohli navrátit pružnost a zářivost, musíme si ji hydratovat nejen zvenčí, ale i zevnitř. Na doplnění denně 2,5 - 3 litrů tekutin si vyberme čistou, neperlivou minerální nebo pramenitou vodu, případně čerstvě lisované zeleninové a ovocné šťávy. Vodu si můžeme ochutit chladivými mátovými listy, zázvorem, který poslouží i na posílení imunity, nebo citronem, který podporuje trávení. Zapomeňme však na nápoje, které jsou plné konzervačních látek, sladidel a stabilizátorů chuti!

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.