head

Takto zmírníte příznaky spálení snadno a rychle

Takto zmírníte příznaky spálení snadno a rychle
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravý životní styl

Pokud jste se před sluncem dostatečně nechránili, nebo jste si jenom déle užívali slunečních paprsků, bolestivé následky spálení Vás určitě neminou. Podívejte se, jak dokážete bolesti po spálení zmírnit!

Aloa pravá (lat. Aloe vera) 
Jedna z nejvšestrannějších léčivých rostlin je zároveň specialistou na zmírňování zánětů. Nejlépe je použít čistou šťávu z aloe pravé: list aloe rozřežte na půlku a vyškrabte z něj gelovou dužinu. Naneste ji na zánětem postižené místo a vychutnejte si její okamžitý chladící efekt!

Kukuřičná mouka
O kukuřičné mouce se v souvislosti zmírnění spálení hovoří méně, její účinek však může přinést okamžitou úlevu: smíchejte studenou vodu s kukuřičnou moukou do směsi, kterou potom nanesete na pokožku. Nechte působit, dokud se směs neprohřeje, potom ji smyjte studenou vodou.

Smetana
Zklidňuje pálení pokožky, hydratuje a zvláčňuje pleť. Naneste silnou vrstvu smetany na zčervenalou část pokožky a nechte působit, dokud se nezahřeje. Opláchněte teplou vodou. V případě potřeby můžete aplikovat opakovaně.

Okurka
Kromě chladícího efektu je důležitá při regeneraci pokožky. Okurka, která je bohatá na vitaminy a minerální látky, je při spálení jedním z nejlepších pomocníků: vychlazené okurky z ledničky umyjte, nakrájejte na tenké plátky a přiložte na postižené místa pokožky.

Heřmánek
Pokud je Vaše pokožka po dlouhém pobytu na slunci trochu zarudnutá, vyzkoušejte chladivou koupel: do koupele přidejte 2 poháry vychlazeného heřmánkového čaje a ponořte se do něj na 30 minut. Pokud nemáte na koupel náladu, namočte do heřmánkového čaje čistý ručník a přiložte na postižená místa.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.