head

Tipy na hubnutí | Zvyky, které stojí v cestě hubnutí

Vše o hubnutí – Proč nemohu zhubnout??
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravý životní styl

Pokud se Vám nedaří zhubnout, přehodnoťte své běžné zvyky! V mnoha případech je právě náš životní styl na vině, že bez ohledu na to, kolik chceme, nedaří se nám zhubnout. Zde je několik tipů na úspěšné zhubnutí!

Jsou někteří, pro které je hubnutí snadné, pro jiné těžší, ale pokud se ručička na váze ani nepohne, něco děláme určitě špatně. Neúspěch při hubnutí může mít i mnoho zdravotních důvodů, ale v mnoha případech jsou na vině naše běžné zvyky.

Příliš mnoho spánku

Určitě každý ví, že málo spánku může vést k obezitě, ale mnohem méně je slyšet o tom, že i příliš mnoho spánku má podobný účinek. Ve studii, která byla uveřejněna ve vědeckém časopise PLOS One vědci dospěli k názoru, že příliš mnoho spánku může přispět k vysokému indexu tělesné hmotnosti. Zdravý dospělý organismus potřebuje denně 7 - 8 hodin spánku, pokud bychom však spali denně 10 hodin, může se stát, že se to projeví na naší konfekční velikosti i přesto, že dáváme pozor na svou stravu. Aby bylo hubnutí úspěšné, měli bychom si promyslet, kolik hodin denně budeme trávit v říši snů!

Promyšlené stravování

Přiznejme si to, že v poslední době nejíme snídani, oběd, ale i ani večeři v klidu, a proto se může stát, že se nám nedaří hubnout. Pokud ráno spěcháme, během dne máme zpoždění a večer je nám úplně jedno, co sníme, jenom abychom konečně něco snědli, potom nám tyto nepromyšlené, uspěchané stravovací návyky budou připomínat naše špatná rozhodnutí tukovými polštářky na stehnech a hýždích a větší konfekční velikostí našeho oblečení. Zastavme večerní přejídání tak, že si svou ledničku naplníme pouze zdravým ovocem a zeleninou, libovým masem a přírodními jogurty, které si s sebou můžeme vzít i na oběd. Ráno začněme rychlým koktejlem se zeleným ječmenem  a pravidelně detoxikujme , abychom se zbavili usazených toxických látek, které brání hubnutí

Naše zvyky ohledně pití kávy

Káva sama o sobě nezpůsobuje přibírání, ale jenom málo z nás ji pije bez mléka a bez cukru. Mléko způsobuje nadýmání a cukr sám o sobě neprospívá během diety. Pokud je naším cílem ploché břicho , ale v kavárně ještě stále žádáme do kávy sladidlo - co je v podstatě cukrová voda nebo aroma s umělými přísadami, potom jsme narazili na důvod neúspěšné diety. Začněme svůj den vlažnou citronovou vodou, která posiluje imunitní systém a podporuje látkovou výměnu. Později, pokud máme pocit, že nutně potřebujeme kávu, vypijme jednu černou, ale v žádném případě ne na lačno, protože její dráždivý, kyselý účinek můžeme ihned pocítit! Při pití velkého množství kávy, bychom měli jednou za čas využít blahodárné účinky alkalizace!

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.