head

Snadno vykonatelné tipy na životní styl - 5 jednoduchých rad pro lepší pocit pohody

Tipy na životní styl pro všechny
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Zdravý životní styl

Jedním z nepřátel změny životního stylu je lenost, a druhým je strach z toho, že žít zdravě vyžaduje vyšší náklady. Nicméně, udržení zdraví, nebo jeho navrácení, není v zásadě závislé od peněz. My Vám ukážeme proč! Tipy na životní styl pro všechny.

"Nemůžu si dovolit kupovat drahé výživové doplňky, nemám peníze na fitness centrum, nemohu si dovolit nakupovat na bio-trzích" - takové, a podobné výmluvy je slyšet často, když je řeč o změně životního stylu. Pít dostatečné množství vody, častěji se hýbat, nebo nekupovat nezdravá jídla v obchodech, není otázka peněz. Naopak, můžeme ještě ušetřit. Zde jsou tedy tipy na životní styl s minimálními náklady!

1. Místo 0,5 litru vody, 1,5 litru

Ráno šálek kávy, k obědu 1 - 2 sklenice vody, v horším případě sycené osvěžující nápoje, večer láhev piva, či sklenice vína. Je mnoho takových, pro které je toto celodenní příjem tekutin. Pokud nevypijeme dostatečné množství tekutin, zhoršuje se krevní oběh, pobolívá nás hlava, jsme nesoustředění, trápí nás zácpa. Kromě toho, nedostatek tekutin má negativní vliv i na naši pokožku. Když už ne 3 litry, tak alespoň 1,5 litru tekutin za 24 hodin vypijme v každém případě.

2. Místo výtahu schody

Vysednout z auta, nastoupit do výtahu, následně celý den sedět v kanceláři - pro mnohé je toto denní rutina. Doma to celé pokračuje sledováním televize, vždyť kdo už má chuť a sílu cvičit po namáhavé práci? Pokud se tedy nedostaneme do fitness centra, zvolme schody místo výtahu, namísto auta cestujme autobusem do zaměstnání a cestou domů několik zastávek přejděme pěšky.

3. Místo umělých pravé

Nelze dostatečně zdůraznit, že nedostatek kvalitních živin se jednou vymstí. Samozřejmě, je jednodušší vybírat si z balených polotovarů, jak se pustit do vaření. Toto, ale má také svůj výsledek. Konzumace nezdravých jídel může vyvolat kardio - vaskulární onemocnění, cukrovku a nadváhu. Tyto problémy jsou zase spouštěčem dalších zdravotních problémů. Nevybírejme si z umělých jídel, které jsou plné různých přídatných látek. Připravme si pro sebe jednoduchá jídla ze zdravých a navzájem dobře kombinovatelných základních surovin (spařenou rýži, saláty, libové masa), konzumujme superpotraviny, dostupné pro každého (chia semínka, kořen maca, kadeřavá kapusta).

4. Místo nočního sledování televize spánek

Většinou neřešíme spánek, přitom je minimálně tak důležitý, jako zdravá životospráva. Nepleťme si ložnici s kinem, postel používejme výlučně k odpočinku a nikoli na sledování televize. Sledovat nějaký nudný akční film dlouho do noci, nebo před spaním se dívat na hororový film, je nejhorší možné rozhodnutí, co se našeho zdraví týká. Nejlepší je televizní přijímač nekompromisně odstranit z ložnice, a ještě před 23 hodinou se uložíme ke spánku.

5. Místo stresu klid

Říci je snadno, dodržet těžko. Přitom životní styl bez stresu nás ochrání před mnoha onemocněními. Během snídaně nečítajme znepokojující zprávy na internetu, pokusme se zařadit do denního programu několik minut meditace (postačí, pokud přivřeme oči a "vypneme" vnější svět), dopřejme si občas teplý koupel, do kterého si nakapeme esenciální olej, a samozřejmě dopřejme si pohyb alespoň 30 minut denně.

A na závěr to nejdůležitější: Vnímejme i drobné krásy života, vyplatí se!

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.