head

Toxické parfémy – nebezpečné voňavky

Toxické parfémy – nebezpečné voňavky
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravý životní styl

Během dne diskrétní, večer svůdná, na sport svěží vůně. Tedy alespoň podle výrobců, kteří nám na každou příležitost doporučují různé vůně. Jemným vůním je skutečně těžké odolat.

Cena dobré vůně: jedovaté látky v parfémech

Aby vůně dlouho vydržela a byla přiměřeně silná,  zvyknou se do parfémů přidávat škodlivé syntetické látky, dokonce i jedy. S touto skutečností nás výrobci nejsou povinni seznámit a tak zůstávají utajeny takové přidané látky jako je například nebezpečný, ve voňavkách s oblibou používaný benzofenon, ftalát, galaxolid, oktinoxát, oxybenzon nebo tonalid.

Tyto jedovaté látky v parfémech mohou mimo jiné způsobit astma, kožní problémy, velmi časté jsou kožní alergie, bolesti hlavy, hormonální poruchy, kašel, onemocnění dýchacích cest, různá podráždění, ve vážných případech mohou způsobovat i rakovinu. K šokujícímu výsledku se dopracovala mezinárodní organizace „Campaign for Safe Cosmetics and Environmental Working Group“, která zjistila, že parfémy obsahují přibližně 40 takových nebezpečných přidaných látek, které nejsou uvedeny ve složení produktu. Po tomto už název toxické parfémy vůbec není přehnaný!

I přírodní je syntetické

A ještě jedna zajímavost: na drahých parfémech často čteme ,,natural fragrance”, tedy přírodní vůně, no i to je pouze klam. Obvykle jsou syntetické i tehdy, když obsahují i složky rostlinného původu. Používejme pouze přírodní vůně  a už vstřebané toxiny odstraňme z našeho těla detoxikací.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.