head

Jarní piknik se zdravými potravinami

Zdravé potraviny na výlet: co si s sebou vzít?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravý životní styl

Není nic lepšího, než oddechovat na čerstvém vzduchu na dece, poslouchat zpěv ptáků a navíc při tom rozmazlovat i své chuťové buňky. Zde jsou pro Vás 3 chutná, zdravá a dietní jídla na piknik! Piknik má kouzlo a styl, které nikdy „nevyjdou z módy”. Naplňte svůj piknikový košík chutnými a zdravými pokrmy, zeleninou a omáčkami a užívejte si zástupy chutí!

Čerstvé mlsání

Zeleninu s močopudným účinkem, která obsahuje velké množství vápníku, železa, vitaminů B a C, jako je například mrkev, okurky nebo stonkový celer nakrájejte na plátky a udělejte k nim omáčku. V 2 - 3 dl přírodního jogurtu rozmíchejte ½ kávové lžičky zeleného koření, 1 kávovou lžičku na drobno nakrájené pažitky, dochuťte himalájskou solí a mletým pepřem. Omáčku nalijte do dobře uzavíratelné nádoby! Takové mlsání, bohaté na vitaminy a minerální látky je nejenom chutné, ale může nám pomoci i během diety  a detoxikace a přispívá také k udržení zdravého trávení.

Chutný tuňákový krém

Z celé řady zdravých pokrmů, nemůžeme tento chutný tuňákový krém vynechat: nechejme odkapat 15 dkg nakrájeného tuňáka v olivovém oleji, potom smíchejme s 15 dkg nízkotučné bio majonézy, 5 dkg sušených rajčat a jednou malou, na drobno nakrájenou červenou cibulí. Vše dochuťme himalájskou solí, mletým pepřem a několika kapkami citronu na podporu látkové výměny. Na závěr krém důkladně promícháme a až do odchodu uložme v dobře uzavíratelné nádobě v ledničce. Tuto lahůdku, která obsahuje vitaminy C, B a E konzumujme na pikniku se zdravými sacharidy, například žitným chlebem!

Zdravé borůvkové sušenky

Pro milovníky sladkého, z řady zdravých pokrmů nemusí chybět ani sladkosti- samozřejmě, jako ve všem, i zde je velmi důležitá střídmost!

2,5 šálku na vlákninu bohatých ovesných vloček promíchejme s ¼ šálkem ovesné mouky, špetkou soli, 1 kávovou lžičkou skořice na podporu látkové výměny a sodou bikarbonou. Přidejme 1 kávovou lžičku citronové šťávy na posílení imunitního systému, 4 polévkové lžíce řepkového medu s alkalizujícím účinkem, 10 dkg rozpuštěného másla a balíček neslazených sušených brusinek s obsahem antioxidantů. Hmotu důkladně promíchejme, potom vytvarujme lžící malé kopečky, hromádky. Upečme na plechu vystlaném papírem na pečení na 180-200 °C do zlatohněda, přibližně 10 - 12 minut!

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.