head

Změna životního stylu pro zdraví

Změna životního stylu: jak může pomoci a v čem spočívá?
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Zdravý životní styl

Poruchy koncentrace, neustálá únava, kožní problémy, nadváha a trávicí těžkosti - to je pouze několik příkladů, které mohou v člověku vzbudit touhu po změně životního stylu. Samozřejmě, vyplatí se začít nejenom když už je zle, ale změna je vhodná i jako prevence proti onemocněním.

Změna životního stylu není podmíněna časem, nevyplatí se odvolávat na to, že už je pozdě. Čím dřív s ní začneme, tím dříve pocítíme (doslova na vlastní kůži) pozitivní změnu. Měli bychom mít na paměti, že tajemství dlouhého a zdravého života spočívá nejenom v našich genech, ale náš věk můžeme značně prodloužit změnou životního stylu.

Začít je obtížné

Vše začíná v naší hlavě, slýcháváme častokrát, a skutečně, pro změnu životního stylu se musíme vážně rozhodnout. Nedávejme si nereálné cíle, nechtějme změnit všechno z  jednoho dne na druhý a raději se snažme o postupnost. Nejtěžší je možná zbavit se špatných zvyků, ale pokud peníze, které investujeme do nezdravých potravin nebo jiné návykové prostředky odložíme stranou, rychle se nasbírá suma na kvalitní běžeckou obuv. Před změnou životního stylu se doporučuje konzultovat s odborníkem, ať už je řeč o dietologovi nebo obvodním lékaři. Nespěchejme hlavou proti zdi.

Co je cílem změny životního stylu?

Ujasněme si, proč se pouštíme do změny životního stylu. Chceme zhubnout nebo nás trápí onemocnění jako - např. autoimunitní, kardiovaskulární nebo vysoký krevní tlak - při kterém je změna jídelníčku neodpustitelná? Pokud je cílem hubnutí, do změny životního stylu zařaďme pravidelný pohyb, který je i tak doporučován. Změna může znamenat řešení pro problémy, jako je artritida, oběhové poruchy, a trávicí těžkosti jako následek zpomaleného pohybu střev. Pomocí změny životního stylu bude lépe fungovat i náš imunitní systém a trávicí trakt.

Postupujme malými kroky

Prvním krokem při změně životního stylu je detoxikace, ke které máme k dispozici mnoho kúr. Ještě lepšího výsledku dosáhneme, pokud se zároveň  postaráme i o doplnění probiotických bakterií, co nejsnadněji dosáhneme  příjmem probiotik a prebiotik. Synbiotikum obsahuje obě dvě. Jako součást změny životního stylu zařaďme vyloučení nebo minimalizování příjmu bílého cukru, živočišných tuků, resp. přídavných látek. Místo nich raději konzumujme zeleninu, ovoce a celozrnné obilí bohaté na vlákninu. Místo bílkovin živočišného původu konzumujme raději bílkoviny rostlinného původu a kravské mléko nahraďme rostlinným mlékem.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.