head

Arganový olej: magický přípravek na pleť a vlasy

Arganový olej: magický přípravek na pleť a vlasy
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zmírnění akné, zlepšení kvality pleťi a vlasů

Díky antibakteriálním vlastnostem je silným prostředkem v boji proti zánětům a ekzémovým onemocněním. Protivráskový a zpevňující efekt a vysoký stupeň hydratace, to jsou jenom některé z příznivých účinků arganového oleje.

 

Je jedním z pradávných a jedinečných stromů, které dnes můžeme najít jenom v Maroku a dožívá se i 200 let.  Arganový olej je velice náročný na výrobu. Jeho výroba zabírá dlouhé hodiny manuální práce: na přípravu 1 litru arganového oleje je třeba 100 kg semen.

 

Dědictví našich předků

 

Arganový olej, jiným jménem i tekuté zlato nebo marocké zlato, je velmi vzácný rostlinný olej, oblíbený také ve farmaceutickém a v kosmetickém průmyslu. Stres, kouření, nadměrná konzumace sacharidů, znečištění životního prostředí - toto všechno vysušuje naši pleť a může tak vést k jejímu předčasnému stárnutí. Dehydratovaná pokožka trpící nedostatkem vitaminů tak ztrácí svoji pružnost a stává se bledou a nezdravou.

 

Zásluhou vysokého obsahu vitaminu E dokáže arganový olej zadržovat vodu v organismu, čímž uklidní suchou a popraskanou pokožku. Jako součást tělové kosmetiky účinně zmírňuje projevy celulitidy a zjemňuje strie. Chrání před škodlivými účinky slunečního záření, podporuje hojení ran a jizev.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.