head

Bambucké máslo: nejlepší přítel pokožky

Bambucké máslo: zbavuje vrásek, hydratuje, zmírňuje záněty
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zmírnění akné, zlepšení kvality pleťi a vlasů

Bambucké máslo skvěle působí na ochranu pokožky, a ne náhodou je přidáváno do mnoha kosmetických přípravků. Pokožku napíná, hydratuje, redukuje vrásky, chrání před škodlivým UV zářením, a navíc snižuje záněty. Seznamte se s bambuckým máslem!

Zkrášluje
Bambucký ořech, plod máslovníku afrického, obsahuje zhruba až 50-60 % tuku. Bambucké máslo je z něho získaný rostlinný tuk, který velmi účinně vyživuje pokožku. Změkčuje kůži, ať už na patě, nebo v okolí lokte, proto jej můžeme použít k léčbě zrohovatělé pokožky. Bambucké máslo by si měla opatřit každá žena, protože přispívá k zachování svěží a napnuté pokožky, hladí vrásky a zabraňuje vzniku nových. Jeho zvláštností je, že jeho použitím se vytvoří na pokožce vrstva, čímž se pokožka stává odolnou i vůči škodlivým UV paprskům a vodě.

Vyléčí
Blahodárné účinky bambuckého másla objevili i ve farmaceutickém průmyslu, pročež ho přidávají do různých produktů určených k léčení kůže. Bylo zjištěno, že urychluje hojení ran, změkčuje ztvrdlé, odumřelé vrstvy pokožky, pročež je vhodné i na svědivou, zhrubnutou pokožku postiženou psoriázou. Obsahuje značné množství vitaminů A a E, působících protizánětlivě, proto napomáhá regeneraci buněk. Bambucké máslo se používá k léčbě popálenin, ran, na strie, rovněž může pomoct i při ekzému, bodnutí hmyzem, kožné alergii nebo při spálení se sluncem.

Můžeme ho jíst
Bambucké máslo není jen přirozeným krémem, ale aj superpotravinou. Směle ho můžeme vyzkoušet k přípravě pokrmů. V Africe, odkud pochází, ho používají jako olej, tuk a ve výrobě čokolády nahrazuje kakaové máslo. Olej z bambuckého ořechu a bambucké máslo jsou mimořádně výživné - ve 100 mililitrech se nachází až 900 kalorií. Protože bambucké máslo je bohaté na esenciální mastné kyseliny, dává energii, proto si z něho dejme třeba čajovou lžičku do ranního koktejlu. Je velmi důležité, abychom na konzumaci používali jenom čisté, nerafinované, syrové bambucké máslo, které si můžeme pořídit v bio-obchodu.

Zdroj:

http://sheabutter.com/blog/shea-butter-food/

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.