head

Léčba vyrážek: škodlivé mýty a účinné praktiky

Léčba vyrážek | Fakta a mýty
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zmírnění akné, zlepšení kvality pleťi a vlasů

Je zubní pasta opravdu dobrá proti vyrážkám? Pomáhá rozdrcený Aspirin skutečně odstranit “křiklavě” červené skvrny? Domácí praktiky proti vyrážkám mohou někdy uškodit mnohem více, než byste si mysleli! Pokud máte vyrážky, toto nikdy nedělejte!

Vyrážky mohou být způsobeny stresujícím životním stylem, nahromaděnými toxickými látkami následkem nevhodné životosprávy, nesprávnou péčí o pleť, ale mohou být i následkem znečištěného ovzduší a znakem nějakého onemocnění. Zdravou životosprávou, detoxikací a očistnou kúrou   můžete stav své pleti výrazně zlepšit, ale následujících rad byste se měli držet ještě před tím, než se vrhnete do velkého boje proti vyrážkám!

Zmrazujte!

Na vyrážky si dejte ledový obklad! Do čisté bavlněné látky zabalte led a dejte na vyrážky - můžete tak udělat i několikrát denně. Dávejte pozor na to, aby led nebyl na vyrážkách více než 1 minutu, protože může způsobit podráždění.

Nevytláčejte!

Když je střed vyrážky bílý a cítíte potřebu se jí zbavit, tedy vyrážku vytlačit, buďte silní a odolejte pokušení! Jakkoliv Vás to láká, odolejte, protože pokud budete vyrážku tlačit, prodloužíte tak dobu hojení a zvýšíte riziko infekce, co znamená, že vyrážka může být ještě větší a škaredší.

Používejte krémy se sírou!

Vyberte si krém, který obsahuje síru, protože síra může přispět k urychlení procesu léčby. Zázraky a okamžitý výsledek nečekejte, ale pokud krém budete neustále používat, Vaše pleť bude čistější a krásnější.

Pozor: pokud je Vaše pleť citlivá a vyrážky nejsou pouze občasnými návštěvníky, ale dlouhodobými partnery, potom vyhledejte odborného lékaře- dermatologa, protože síra sama o sobě není na vyrážky řešením.

Zapomeňte na zubní pastu!

Zubní pastu nechejte na péči o zuby a nepoužívejte ji na ošetřování vyrážek! Je možné, že v některých případech vysušující účinek zubní pasty pomůže, ale celkově může pro Vaši pleť znamenat větší riziko, než byste si mysleli. Není jedno, jaké složky zubní pasta obsahuje, například ty, které obsahují bělící složky, mohou vyvolat alergické reakce.

Detoxikujte

Podle toho, co Vám způsobuje vznik vyrážek, ke krásnější pleti Vám může pomoci i detoxikace. Pokud jste v poslední době nedávali pozor na to, co jíte, jedli jste vše a nevyhýbali jste se ani rychlému občerstvení, potom je dost pravděpodobné, že kvůli nahromaděným toxickým látkám není Vaše pleť bezchybná. Detoxikační kúra  může situaci velmi zlepšit a je skvělým řešením proti vyrážkám a navíc se za Vaši péči poděkuje i Vaše trávení a imunitní systém.

Zapomeňte i na Aspirin!

Nenaleťte seznamu domácích praktik, ve kterém figuruje i pasta z Aspirinu! Aspirin obsahuje kyselinu salicylovou, která je sice na vyrážky účinná, ale pouze ve speciálních přípravcích pro péči o pleť. V ostatních případech může způsobit podráždění pokožky.

Vyrážky natírejte čajovníkovým olejem!

Čajovníkový esenciální olej je známý svým dezinfekčním a antibakteriálním účinkem, a proto Vám může pomoci i v boji proti vyrážkám. Na natírání ho používejte vždy ředěný, ale nejdříve ho vyzkoušejte na malé ploše, abyste se ujistili, že na olej nemáte zvýšenou citlivost.

Používejte zelený korektor!

Pokud máte pozvánku na důležitou společenskou událost nebo prostě nechcete, aby všichni o Vašich vyrážkách věděli, používejte korektor zelené barvy s antibakteriálním účinkem! Zelená barva pomáhá překrýt červenou barvu zanícené vyrážky a zároveň se díky němu nebudete muset obávat infekce.

 

Zdroje: http://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/acne/ss/slideshow-acne-cover-ups

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.