head

Mastné vlasy - jak se rychle zbavit mastnoty bez chemikálií?

Přírodní metody na rychle se mastící vlasy
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zmírnění akné, zlepšení kvality pleťi a vlasů

Za nepřirozeným promašťováním vlasů může stát genetika, kožní onemocnění, nezdravá strava, nevhodná kosmetika, ale také nesprávná péče o vlasy. Mastné vlasy potřebují speciální ošetření. Důsledkem nešetrného zacházení s vlasy může být začarovaný kruh: mastné vlasy vysušit, aby nebyly mastné, čímž však způsobíme, že produkce mazu bude ještě intenzivnější. Ukážeme Vám, jak zmírnit nadměrné maštění vlasů přírodní cestou.

Přírodní mýdlo na vlasy

Mýdla na vlasy, nebo mýdlové šampony, jsou oproti klasickým šamponům bez škodlivých SLS nebo SLES. Namísto agresivních chemikálií se o pěnivost přírodních mýdel postará kokosový olej, který hydratuje vlasovou pokožku, vyživuje polámané konečky vlasů a dodá vlasům lesk. Ricinový olej důkladně odstraní nečistoty a bakterie, olivový olej pomáhá při ekzému a psoriáze.

Lesk a zpomalení maštění

Pomoci Vám může také ocet a citrónová šťáva. Na oplach vlasů smíchejte jablečný ocet nebo citrónovou šťávu, s vodou v poměru 1: 2 nebo 2: 2. Vlasy důkladně opláchněte vlažnou vodou, horká voda totiž vysušuje vlasovou pokožku, i vlasy. Vaše vlasy budou mít krásný zdravý lesk a budou se méně mastit.

Černý čaj pro brunetky, heřmánkový pro blondýnky

Taniny nacházející se v čajích stahují póry, čímž se redukuje produkce mazu. Podle barvy Vašich vlasů si připravte čaj pro mastné vlasy: černý čaj je vhodný pro tmavé vlasy, dodá hnědé barvě teplé tóny. Světlým vlasům můžete udělat čajový oplach z heřmánku. Vlasy opláchněte čajem a následně je omyjte vlažnou vodou.

Rozmarýnový olej

V případě mastných vlasů nakapejte rozmarýnový olej do svého šamponu a následně si umyjte vlasy. Rozmarýnový olej stahuje póry, čímž reguluje tvorbu mazu.

Dobrá rada na závěr: Vyčistěte si kartáč na vlasy. Odstraňte pravidelně vlasy ze svého hřebene a kartáče na vlasy. Pomoci Vám může i vysavač. Štětiny kartáče na vlasy a hřebeny dezinfikujte pastou namíchanou ze sody bikarbony a vody.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.