head

Sladká medová péče o pokožku

Sladká medová péče o pokožku
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zmírnění akné, zlepšení kvality pleťi a vlasů

Med je snad nejoblíbenějším "lidovým" lékem. V případě nachlazení, rýmy, bolesti v krku si dají šálek - dva medového čaje i ti, kteří jinak více důvěřují lékům z lékárny. Přestože pozitivní účinky medu nezpochybňuje téměř nikdo, jako ošetřující přípravek na pokožku ho známe méně: přitom díky obsahu minerálních látek a vitaminů dokáže med zázraky i při vnějším použití.

Med na popáleniny

K ošetření menších popálenin a odřenin je med dokonalým prostředkem. Bolestivou oblast pokožky nahrubo natřete, co ji rychle chladí a zmírní bolest. Navíc, antibakteriální aktivní složky medu zabrání vzniku infekcí, a tím urychlují hojení rány.

Je dokonalý i na zanícené oči

Rovněž díky protizánětlivému účinku lze pomocí medu zmírňovat iritace očí. Smíchejte v poměru jedna ku jedné vodu a med, následně zahřejte na vlažnou teplotu. Směs je výborným léčivem na zanícené oči.

Med na vlasy, med na pokožku

Doslova oživí mdlé, na dotek nepříjemné vlasy - olivový olej s poloviční dávkou medu. Důkladně vmasírujte do vlasů a pokožky hlavy, následně si hlavu zabalte do ručníku. Po 10-15 minutách masku opláchněte. Med vitalizuje pokožku nejenom na hlavě, ale i na obličeji a jiných oblastech těla, také léčí záněty , přičemž stačí, pokud ho natřete na očištěnou pokožku a necháte asi čtvrt hodinky působit. Vitaminy a ostatní účinné látky se rychle dostanou do pokožky, a co je stejně důležité, zlepšením cirkulace tekutin přispívají i k detoxikaci . Právě proto ho používejte najednou pouze na jedné oblasti těla.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.