head

Strie a celulitida - Jakou péčí jim předcházet?

Strie a celulitida - postačí správné ošetření
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zmírnění akné, zlepšení kvality pleťi a vlasů

Následkem oslabení podkožních tkání se mnoho žen setkává se závažným estetickým problémem - strie a celulitida. Nejčastějším důvodem oslabení tkáně je těhotenství a rychlý růst, nebo pokles hmotnosti. Strie a celulitida ztrpčují život nejedné ženě, vhodnou péčí se však dá předejít tomuto nepříjemnému estetickému problému.

Zdravá životospráva, pravidelné dodržování pitného režimu jsou nezbytné opatření, které opravdu zabírají. Nesmíme však zapomínat ani na ošetřování pokožky zvenčí, zvláště v takových případech. Naší pleti můžeme pomoci v její obnově různými způsoby, avšak nejúčinnější jsou peelingy. Ani u nich však nesmíme zapomínat sledovat složení. Pokusme se používat hlavně ty s výlučně přírodními složkami, které pokožce pomohou a zároveň ji i vyživují.

Mandlový olej a esenciální mastné kyseliny

Mandlový olej se svým vysokým obsahem vitamínu A a E regeneruje naši pleť. Tento hydratující a zjemňující olej obsahuje Omega-9 a Omega-6 mastné kyseliny. Kyselina linolová a kyselina olejová zkrášlují Vaši pokožku, tyto nenasycené mastné kyseliny pomáhají při obnově stavu pleti.

Panenský kokosový olej a masáž

Celulitida a strie se dají zmírnit pravidelnou masáží oblastí, na kterých se celulitida a strie objevily. Kokosový olej se velmi rychle vstřebává, obsahuje mono-nenasycené mastné kyseliny, které zpevňují stěny buněk. Kokosový olej hydratuje pokožku a obsahuje vitamín K, který podporuje vznik nových buněk.

Lufa na prokrvení pokožky

Dýně lufa se používá jako přírodní houba. Její jemné přírodní vlákna šetrně odstraňují odumřelé buňky pokožky, pokožka se prokrví a stárne pomaleji. Kromě houby jsou dostupné i peelingy s částečkami dýňového prášku z lufy.

Pružná pokožka díky oleji z hroznových jader

Hrozny díky vysokému obsahu flavonoidů, vitamínu E a antioxidantů se již od pradávna těší velké oblibě, pro kosmetické účely ho používali již ve starověku. Olej z hroznových jader zlepšuje látkovou výměnu a zpevňuje stěny cév.

Měsíčkový olej jako prevence

Měsíček urychluje hojení ran, popálenin a pomáhá i při křečových žilách. Tato známá bylina je nezbytnou přísadou v krémech na regeneraci pleti. Díky vitamínu A pomáhá při tvorbě kolagenu a při obnově pokožky.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.