head

Suchá pokožka: Jak se o ni starat během zimy?

Suchá pokožka - trápení každého na konci zimy
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zmírnění akné, zlepšení kvality pleťi a vlasů

Během zimních měsíců může být stav pokožky ovlivněn vytápěním, nedostatečným dodržováním pitného režimu, nedostatkem vitaminů a v neposlední řadě i v některých případech nevědomým zanedbáním ošetřování. Pokožka je citlivější a náchylnější k zarudnutí hlavně v zimním období. Navzdory přecitlivělosti jí dáme ještě víc zabrat používáním různých kosmetických přípravků plných chemie, depilací, vrstveným oblečením - díky tomu se pokožka ještě více vysušuje. Suchá pokožka proto potřebuje péči ve formě hydratace a vitamínů. Není potřeba zásobit se množstvím různých přípravků, na ošetření pokožky, ke konci zimy postačí exotické bambucké másla.

Zázrak jménem Bambucké máslo

Pokud Vás trápí ke konci zimy suchá pokožka, která reaguje zarudnutím, nejlepší volbou je bambucké máslo. Nejenže přinese úlevu, ale svým originálním složením pleť regeneruje, hydratuje a dodá vláčnost a hebkost zimou zkoušené pokožce. Bambucké máslo se získává z bambuckého ořechu, který je plodem stromu karité. Snadno se vstřebávající bambucké máslo je ideální volbou i tehdy, pokud je pokožka jinak mastného nebo smíšeného typu. Rychle se vstřebává a má nulový komedogénny index, což znamená, že neucpává póry. Bambucké máslo má charakteristickou vůni, kterou samozřejmě nemůže mít rád každý. Toto máslo, bohaté na vitaminy A, E, a F, je dostupné také ve formě obohacené o esenciální oleje, jako ylang-ylang, levandule, čajovník, nebo heřmánek římský.

Péče o citlivou dětskou pokožku

Suchá pokožka netrápí však jen dospělých. I jemná dětská pokožka potřebuje nejvhodnější a nejšetrnější péči. Dětský zadeček je obzvláště citlivou partou děti, díky bambuckému máslu a sezamovému oleji však bude pokožka Vašeho děťátka správně ošetřená. Tato kombinace chrání pokožku Vašeho děťátka před zarudnutím a před vlhkostí. Uklidňující levandulový olej a vitamin E přispívají ke zlepšení stavu pokožky.

Podrážděná pleť po holení u mužů

Suchá pleť, která je podrážděná po holení, se může projevit nepříjemným svěděním a zapálením. Na zánět pomůže balzám po holení, který obsahuje chladivou a osvěžující mátu a regenerační máslo z Aloe vera. Díky bambuckému máslu tento balzám skvěle působí i na vyrážky, ekzém a vrásky. Díky jeho fantastické mužné cedrové vůni, hydratačním a regeneračním schopnostem je jedním z nejuniverzálnějších přípravků pro péči o mužskou pokožku.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.