head

Suchá pokožka v zimě: pomůže příroda

Suchá pokožka v zimě: pomůže příroda
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zmírnění akné, zlepšení kvality pleťi a vlasů

Příčinou suché pokožky je zejména nevhodné ošetřování pleti a životospráva, ale v zimním období přispívá k jejímu vzniku také chladné počasí a přetopené místnosti. Není náhoda, že od listopadu do března je pleť obzvláště vysušená, co vede ke vzniku vrásek, ekzémů a jiných změn na kůži. Právě proto je v této době velmi důležitá zvýšená péče o pleť a její intenzivní hydratace.

Od listopadu do března je pokožka nejsušší

Suchá pokožka je nepříjemná nejenom na dotek, ale i z estetického hlediska, ale to není její nejhorší vlastnost: mnohem větším problémem je tvorba vrásek a různých skvrn, jednoduše řečeno - stárne rychleji. Dobrou zprávou je - že vznik suché pokožky není zapříčiněný nevhodnou životosprávou a kosmetickými přípravky, ale velkou roli hraje i počasí: pokožka je nejsušší od listopadu do března - a Vy sami můžete udělat hodně pro zabránění jejího vzniku i při její léčbě.

Ošetřování pleti přirozeně

Pokud máte suchou pleť, v první řadě byste měli vyměnit svoje kosmetické a čisticí přípravky (mýdlo, sprchový gel, prací prášek a aviváž,) a vybrat si přípravky, které neobsahují přídavné látky a jsou určeny na Váš typ pleti. Zvyšte hydrataci, pro tento účel je výborným pomocníkem mangové máslo kakaové máslo, na vznikající ekzém, který je zapříčiněný suchou pokožkou, může být rychlým a účinným řešením Aloe vera.

Vitaminy a esenciální mastné kyseliny

Existuje několik vitaminů, které přispívají ke zdraví pokožky, a díky kterým vrásky zmizí, a které podporují funkci zadržování vody v pokožce. Konzumujte potraviny a používejte krémy, které jsou bohaté na vitamin A, protože vitamin A zjemňuje vrásky a skvrny na pleti.

Dobrý vliv na pleť má také vitamin C, který má antioxidační a protizánětlivé účinky, co je vhodné zejména proti vráskám, a zlepšuje také pružnost pokožky. Velmi vhodný  na suchou pleť je vitamin E, který přispívá k hydrataci pokožky. Důležitý je také přísun esenciálních mastných kyselin, které pomáhají správné funkci buněčných membrán, které slouží na udržování vlhkosti a živin v buňkách. Pokud si nedoplníte chybějící omega-3 mastné kyseliny (ryby rybí olej) a gama linolové kyseliny (pupalkový olej), pleť se rychleji vysuší a hůře se vyrovnává s nepříznivými vlivy zimního počasí. Nezapomeňte ani na detoxikaci, protože kromě toho, že se zbavíte toxinů ,,vyčistěním”buněk, bude vstřebávání živin účinnější a Vaše pokožka získá snadněji zpět přirozené zdraví.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.