head

Vrásky - Jak pečovat o stárnoucí pleť bez chemikálií

Vrásky a péče o stárnoucí pleť
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zmírnění akné, zlepšení kvality pleťi a vlasů

Stárnutí je přirozený proces a jedním z jeho znaků jsou vrásky. Pleť časem ztrácí svou pružnost a pevnost a nedokáže udržet vlhkost. Dehydratací se vysouší, pomaleji se regeneruje a v koutcích očí se objeví první vrásky. Pro jejich zmírnění však nemusíme myslet ihned na injekce a skalpel. 


Na kosmetickém trhu je široký výběr vyhlazovacích krémů, olejů, které vyplňují vrásky a zpevňují Vaši pokožku. Některé krémy jsou však plné konzervantů, parabenů a silikonu. Ukážeme Vám, jak viditelně zlepšit stav Vaší pokožky a jak zmírnit vrásky pomocí přírodní kosmetiky bez škodlivých chemikálií.

Vyspěte se do krásy - ale před tím se odličte!

Naše pleť je během dne vystavena nečistotám a nepříznivým vlivům počasí. Důkladné a přitom šetrné odlíčení a dostatek spánku jsou našimi nejlepšími spojenci v boji proti času. Pleť časem ztrácí schopnost přirozené regenerace, proto ji nezatěžujte ještě i přes noc zbytky make-upu. Pleť Vás kromě vrásek dokonce na ráno může překvapit i nečekanými vyrážkami.

Minerály a esenciální mastné kyseliny

Vápník hraje důležitou roli ve vytváření nových buněk, pleť s nedostatkem vápníku se snadněji ztenčuje a vysušuje. Esenciální mastná kyselina - kyselina olejová (Omega-9) obnovuje buněčné membrány, čímž se pleť posílí a bude pružnější. Zkrášlující mandlový olej Vám zajistí jejich přísun a zpomalí tím procesy stárnutí pokožky.

Obličejová gymnastika

Na tváři se nachází až 57 svalů. Procvičení těchto svalů pomáhá vypnout pokožku a redukovat vrásky. Při cvičení se výrazně zpevní i kontury obličeje. Napínáním a uvolněním svalů se zlepší i cirkulace krve v pokožce, čímž se stává pleť jasnější.

Vitamíny

Zdravá a pestrá strava, která se postará i o dostatečný přísun vitamínů, je klíčová. Jezte zeleniny, které pomohou díky vitamínu E obnovit buňky zevnitř. Vitamín E dokonce chrání pokožku i před volnými radikály. Najdeme je v potravinách, jako jsou mandle, špenát, cereálie a fazolí.

Obnovte tvorbu kolagenu vitamínem A! Tento pro krásu nezbytný vitamin můžete získat z mrkve, kapusty, brokolice a vaječných žloutků.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.