head

Trápí Vás vyrážky? Odhalte jejich příčinu a zbavte se jich navždy!

Vyrážky
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zmírnění akné, zlepšení kvality pleťi a vlasů

Stres, nevhodná péče o pleť, nevhodná strava - příčin je nepočítaně. Tyto jednotlivé faktory, ale i jejich souhra, může sehrát důležitou roli v tom, proč se na Vaší tváři stále objevují vyrážky. Věděli jste například, že vyrážky, objevující se vždy na stejném místě, mohou být varovným signálem Vašeho těla?

V boji pro zdravou a čistou pleť proto může být klíčovým krokem odhalení příčiny vzniku vyrážky. Vyrážky na čele a spáncích mohou způsobit například některé vlasové přípravky, zatímco za vyrážky na bradě a v okolí úst mohou většinou hormonální stavy. Kožní problémy mohou být sice genetického nebo hormonálního původu, někdy je však důvodem obyčejný zlozvyk nebo nevhodná péče o pleť, která může stav vzniklých vyrážek i zhoršit.

Hygiena jako základ

Ani netušíte, kolikrát jste se ponořeni do práce nevědomky dotýkali svých líc! Nebo patříte spíše k těm, kteří si své vyrážky neustále škrábou? Na klaviatuře Vašeho počítače se hemží bakterie, které si následně přenesete na Vaši pleť. Není to jinak ani s Vaším telefonem, který si nosíte ze sebou všude. Dbejte proto na hygienu Vašich věcí, se kterými jste každodenně ve styku a snažte se nesahat si na obličej.

Co Vaše pleť vůbec nepotřebuje

Nevhodné kosmetické přípravky mohou ucpat póry a dráždit pokožku, která se stane náchylnou na vyrážky. Následné "ošetření" narušené pleti agresivními kosmetickými přípravky může stav pokožky i zhoršit. Zvolte raději přírodní produkty, které napraví narušenou rovnováhu Vaší pleti. Zapálené vyrážky Vám však mohou způsobit i nevhodné stravovací návyky. Vylučte ze svého jídelníčku umělé přísady a jídla se zvýšeným obsahem soli a Vaše pokožka se Vám za to poděkuje.

Dokonalé čištění bez chemikálií

Ideální volbou je mýdlo Eben - čisticí mýdlo na obličej s aktivním uhlím. Pamatujte si, že správné čištění pleti, kterou postihují vyrážky, neznamená její zbytečné vysoušení. Mýdlo s aktivním uhlím jemně ošetřuje Vaši pleť, díky aktivnímu povrchu váže na sebe toxiny, čímž účinně předchází tvorbě vyrážek. Mýdlo Eben je obohacené o vzácné oleje, které vyživují Vaši pokožku. Extra panenský olivový olej, bohatý na nenasycené mastné kyseliny, zajistí její hydrataci do hloubky. Sezamový olej zpomaluje stárnutí pokožky, zatímco bambucké máslo se svým nulovým komedogénnym indexem ji ošetřuje bez zbytečného promaštění.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.